W jaki sposób i dlaczego warto być sponsorem tego bloga?

Zdaję sobie sprawę z tego, że reklama display jest dziś bardzo nieefektywna. To nie ulega dyskusji. Branża reklamowa stale ewoluuje i właściwie każdego roku wygląda nieco inaczej. Dziś klasyczny display to przeszłość, a marketerzy i agencje poszukują rzeczy nowych – reklama dynamiczna, personalizowana etc. Ja jednak mam do zaproponowania coś innego…

Czytaj także: GetBack – Polacy znów stracili oszczędności całego życia

Sponsoring bloga

Na blogu pojawiają się dwa boksy reklamowe: w sidebarze oraz w treści. Komplet można wykupić na miesiąc za cenę podaną aktualnie na bannerze (we wrześniu jest to 125 zł). Wystawiam fakturę. Reklamodawca otrzymuje tytuł sponsora bloga, ponieważ pieniądze zostaną wykorzystane na jego rozwój. 125 zł to bardzo mało, ale każdego miesiąca będę ją podnosił o 25 zł tak długo, aż uznam, że to już nie ma sensu (zakładam, że w końcu może nie mieć). Równocześnie blog będzie się rozwijał i zdobywał szerszą publiczność.

Dobra wiadomość jest taka, że za tę „cenę miesiąca” oferuję minimum miesiąc. Jeżeli po upływie miesiąca nikt inny nie wykupi sponsoringu, reklama nadal jest zamieszczona, do momentu, aż pojawi się nowy sponsor. W praktyce oznacza to, że za 125 zł we wrześniu można kupić reklamę, która będzie widniała na stronie przez pół roku, rok, a nawet dwa lata. A w moim interesie jest, by zapewnić jak największy ruch, aby znaleźć kolejnego sponsora 🙂

Fair? Moim zdaniem bardzo.

Czytaj także: 77 proc. bankowców spodziewa się kryzysu

Jak zostać sponsorem?

Należy napisać na adres reklama(małpa)kiedywszystkodupnie.pl i wyrazić zainteresowanie.

Ponieważ jednak blog reprezentuje pewne wartości, nie każda firma będzie mogła się na nim zareklamować. Z góry mogę powiedzieć, że nie będę reklamował pożyczek i kredytów. Preferowane są produkty wspierające oszczędzanie pieniędzy, pomoc w zarządzaniu finansami (pomoc!), oddłużanie etc.

Po przesłaniu kreacji i umieszczeniu ich na stronie wystawiam fakturę i przesyłam mailem.

Czytaj także: Czego boją się Polacy?

Dlaczego warto?

O rzeczy najważniejszej napisałem wyżej – za bardzo niską cenę można nabyć reklamę, która – szczególnie teraz, na początku – ma szansę funkcjonować na stronie przez długi czas. Z czasem stawka będzie wyższa, ale zasięg bloga będzie większy.

Ale jest rzecz druga – moim zdaniem nie mniej istotna. I jest to misja. Blog kiedywszystkodupnie.pl powstał z myślą o edukacji i szerzeniu wiedzy związanej z ryzykiem finansowym. Nie mam legitymacji żadnej poważnej instytucji. Jestem pasjonatem i zawodowo zajmuje się od paru lat finansami, jednak treści, które tu znajdziecie, zawsze będę starał się popierać solidnymi źródłami, badaniami lub przynajmniej doświadczeniem własnym lub cudzym.

W głównej mierze zależy mi na przekonywaniu ludzi, że warto oszczędzać pieniądze. Szczególnie tych, którzy uważają, że nie da się oszczędzać, że nie warto, że carpe diem i tak dalej. Warto oszczędzać, warto trzymać się z dala od niewolnictwa kredytowego, warto budować kapitał – nie tylko finansowy, ale także własny, osobisty – dla siebie i swojej rodziny.

Czytaj także: Jak przygotować się na kryzys?

Jeżeli podzielasz tę misję, możesz zostać sponsorem bloga!

Realista

PS: Moim drugim priorytetem jest dynamiczny rozwój. Na razie udaje się to realizować.

Photo by Juliane Liebermann on Unsplash